حجت‌الاسلام اسلامی:
اربعین حسینی فرصت و تجلی قدرت نفوذ جریان عاشورایی است
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: اربعین حسینی فرصت و تجلی قدرت نفوذ جریان عاشورایی امام حسین علیه‌السلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، حجت‌الاسلام احمد اسلامی صبح امروز در مراسم عزاداری اربعین دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، اربعین حسینی را مقدمه تحول در مقیاس جهانی دانست و گفت: امام‌‌حسین‌ علیه‌السلام بین مذاهب محبوب‌ترین چهره عالم است و عزاداری در اربعین آن حضرت حزن و اندوه روز عاشوراست و مظلومیت سید‌الشهدا و یارانش را تداعی می‌کند.

اسلامی افزود: پیاده‌روی و حرکت دسته‌های عزاداری در اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام تحول آخر‌الزمانی است و این رویداد بزرگ جهان را متحول و زمینه نجات بشر را فراهم خواهد کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران بیان کرد: جهان هستی و قلب شیعیان منور به سرچشمه حرارت نور امام حسین علیه‌السلام بوده و هرگز این نور سرد و خاموش نخواهد شد و بشر مادام از این نور الهی بهره‌مند خواهد بود.

این مسئول فرهنگی اظهار کرد: آنچه باعث زنده نگه‌داشتن اسلام شده نهضت حسینی و تجلی حرکت آن امام در عزاداری‌های محرم و صفر است.

اسلامی با توجه به عظمت جاذبه و مظلومیت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام در ایام اربعین گفت: با توجه به شرایط بحرانی و شیوع ویروس کرونا در برنامه‌های و فعالیت‌های فرهنگی ویژه اربعین باید این جاذبه را در فضای مجازی برای استفاده استادان دانشجویان و کارکنان متمرکز کرد.

به گزارش آنا، صبح امروز مراسم نمادین پیاده‌روی اربعین حسینی با حضور کارکنان، استادان و جمعی از دانشجویان با رعایت پروتکل بهداشتی از در اصلی دانشگاه آزاد اسلامی  واحد بابل به‌سمت یادمان شهدای گمنام دانشگاه همراه با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی برگزار شد.

تاریخ:
1399/07/21
تعداد بازدید:
210
منبع:
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل می باشد.
Powered by DorsaPortal